Grow Strong | Coaching dziecięcy
197
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-197,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-10.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Coaching dziecięcy – czym jest?

Coaching dziecięcy jednak działa nie u dzieci „bez problemów”, ale właśnie „mimo problemów” i daje narzędzia jak z trudnymi sytuacjami sobie radzić.

 

Mamy doświadczenie w pracy  z dziećmi z orzeczeniami, z przewlekłymi chorobami somatycznymi,  które mimo swoich ograniczeń pracują nad swoimi mocnymi stronami i tak uczą się  pokonywać trudne sytuacje.

Każdy z nas się z czymś zmaga, bo nawet dzieciństwo potrafi być gorzkie, a galopujący rozwój cywilizacyjny stawia przed dziećmi coraz trudniejsze wyzwania.

 

Natknęliśmy się na dzieci, które uważają, że nie pasują, czują się inne i wykluczone – czasem określają się jako wręcz głupie lub bezużyteczne. Uwierzyły w to, co powodowało ich ogromny stres. Spotykaliśmy także wiele smutnych, sfrustrowanych, zaniepokojonych i przygnębionych dzieci, które zmagały się z wyzwaniami, które znacznie wykraczały poza ich kontrolę. To rodzi frustrację i nasuwa dziecku irracjonalne pomysły i działania.

Choć powyższy opis może szczęśliwie nie pasować do Twojego dziecka, wiemy, że zakładasz też, że Twoje dziecko:

  • będzie potrafiło stawić czoła próbom nękania,
  • oprze się namowom do spróbowania narkotyków,
  • nie będzie myśleć o zrobieniu sobie ani nikomu innemu krzywdy.

Poprzez coaching przygotowujemy dzieci do poczucia się pewnie, docenienia swojej roli, mocnych stron, co sprawia, że trudne ​​wybory dorastania stają się po prostu łatwiejsze i w pełni oswajalne.

Coaching jest także dla tych, którzy dzięki swoim wyjątkowym zdolnościom sportowym, muzycznym, plastycznym, czy intelektualnym są narażeni na większy stres konkursów, czy innych wyzwań, które mogą powodować nasilenie sytuacji stresowych i poczucia presji. Pracujemy nad tym, aby te te zdolności były trampoliną do szczęśliwszego życia młodego człowieka, dawały mu więcej możliwości, a nie przytłaczały.

 

Podsumowując – coaching dzieci i młodzieży jest fascynującą i bardzo potrzebną pracą, która przysparza światu więcej dziecięcego uśmiechu popartego przekonaniem o własnym znaczeniu, talentach i mającego wsparcie w najbliższych.

„Sposób, w jaki mówimy do naszych dzieci, staje się ich wewnętrznym głosem.”

Peggy O’Mara