Grow Strong | O mnie
190
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-190,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-10.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

GROW STRONG – Twórca projektu

Z zawodu jestem psychologiem, coachem oraz pedagogiem. Od kilku lat trenerem Familylab. Obecnie jestem także psychoterapeutą w trakcie szkolenia w nurcie integracyjnym.

Od kilkunastu lat zajmuję się pracą z dziećmi w różnym wieku – tymi najmłodszymi oraz tymi już starszymi, wkraczającymi we wczesną dorosłość.

Moja pasja do pracy wiąże się z wielką fascynacją dziećmi, ich światem wyobraźni, prostą radością, i oceanem możliwości jakie życie ma im do zaoferowania! Przy tym wszystkim , doskonale rozumiem, że otaczający nas świat wcale nie jest łatwy do oswojenia, a nasze wymagania wobec dzieci rosną bardzo szybko i często potrafią przytłoczyć.

 

Współpracuję także z rodzicami, nauczycielami, opiekunami, instruktorami, trenerami. Wierzę, każdy z nas potrzebuje wsparcia w tym niełatwym dziele jakim jest wychowanie szczęśliwego człowieka. I jak mówi stara mądrość, do tego potrzebna jest „cała wioska”.

 

Wartość tego wsparcia zrozumiałam podczas  tworzenia kilka programów nauczania, które stały się integralną częścią całorocznego plany nauczania w szkołach podstawowych (Magellan’s Adventures) oraz językowych (Ene-Due English Show).

Nowatorskie podejście do oswajania wyzwań rozwojowych poznałam projektując i tworząc grę strategiczną „GRA o Szkołę”, pozytywnie dyscyplinującą i integrującą grupę, opartą na dziecięcej fascynacji klockami.

Wykształcenie:

  • W 2010 ukończyłam kierunek Psychologia Kliniczna, na SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny w Warszawie.
  • W 2012 ukończyłam Studium Coachingu w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, stając się dyplomowanym coachem przez Laboratorium Psychoedukacji i SWPS.
  • W 2013 ukończyłam także podyplomowe studia pedagogiczne w Łodzi.
  • Obecnie jestem w trakcie międzynarodowej certyfikacji coachingu dzieci i młodzieży.

Od kilku lat mam przyjemność współpracować z Warszawską Szkołą FIlmową, jej oddziałem Małej Filmówki oraz Młodym Atelier w Sopocie. Czasami bawię się też w scenografa i kostiumologa, tworząc oprawę przedstawień teatralnych wystawianych przez młodzież i dzieci. Jestem także autorem okładki płyty Kołysanek Niedzisiejszych i staram się jak mogę wykorzystywać wszystkie swoje zdolności i talenty, także te plastyczne, w pracy z dziećmi i młodzieżą. Prowadzę sesje indywidualne oraz tematyczne warsztaty dla młodych aktorów, wokalistów i wielu małych pasjonatów.

Jako pierwsza osoba w Polsce, proponuję usługę coachingu całkowicie nakierowanego na dzieci i młodzież, odchodząc od oferowania tej usługi niejako przy okazji pracy z dorosłymi.

Coaching dziecięcy jest swoistym fenomenem – dynamiczny rozwój tej dziedziny pozwala pomagać setkom tysięcy dzieci na całym świecie! Moją prywatną misją jest, aby więcej psychologów, coachów, nauczycieli i opiekunów zarazić pasją wzmacniania dzieci w ich rozwoju!

Marzę, aby drużyna Grow Strong rosła w siłę! Cel, jaki temu przyświeca jest większy niż my sami.

Aneta Majewska

Pasjonatka gry na ukulele oraz balansowania na taśmie slackline. Kocham wodę i wieloryby.

Prywatnie mama Leona, który jest największym wyzwaniem w karierze zwanej rodzicielstwem 🙂

„Jeśli umiecie diagnozować radość dziecka i jej natężenie, musicie dostrzec, że najwyższą jest radość pokonanej trudności, osiągniętego celu, odkrytej tajemnicy. Radość tryumfu i szczęście samodzielności, opanowania, władania.”

Janusz Korczak