Grow Strong | O mnie
190
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-190,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-10.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

GROW STRONG – Twórca projektu

Z zawodu jestem psychologiem klinicznym, coachem oraz pedagogiem. Od 10 lat zajmuję się pracą z dziećmi w różnym wieku – tymi najmłodszymi, od 3 roku życia, oraz tymi już starszymi, wkraczającymi we wczesną dorosłość.

Moja pasja do pracy wiąże się z wielką fascynacją małymi (wzrostem oczywiście) ludźmi, ich światem wyobraźni, prostą radością, i oceanem możliwości jakie życie ma im do zaoferowania! Przy tym wszystkim , doskonale rozumiem, że otaczający nas świat wcale nie jest łatwy do oswojenia, a nasze wymagania wobec dzieci rosną bardzo szybko i często potrafią przytłoczyć.

 

Współpracuję także z rodzicami, nauczycielami, opiekunami, instruktorami, trenerami. Wierzę, każdy z nas potrzebuje wsparcia w tym niełatwym dziele jakim jest wychowanie szczęśliwego człowieka. I, jak mówi stara mądrość, do tego potrzebna jest „cała wioska”.

 

Wartość tego wsparcia zrozumiałam podczas  tworzenia kilka programów nauczania, które stały się integralną częścią całorocznego plany nauczania w szkołach podstawowych (Magellan’s Adventures) oraz językowych (Ene-Due English Show).

Nowatorskie podejście do oswajania wyzwań rozwojowych poznałam projektując i tworząc grę strategiczną „GRA o Szkołę”, pozytywnie dyscyplinującą i integrującą grupę, opartą na dziecięcej fascynacji klockami.

Wykształcenie:

  • W 2010 ukończyłam kierunek Psychologia Kliniczna, na SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny w Warszawie.
  • W 2012 ukończyłam Studium Coachingu w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, stając się dyplomowanym coachem przez Laboratorium Psychoedukacji i SWPS.
  • W 2013 ukończyłam także podyplomowe studia pedagogiczne w Łodzi.
  • Obecnie jestem w trakcie międzynarodowej certyfikacji coachingu dzieci i młodzieży.

Od kilku lat mam przyjemność współpracować z Warszawską Szkołą FIlmową, jej oddziałem Małej Filmówki oraz Młodym Atelier w Sopocie. Czasami bawię się też w scenografa i kostiumologa, tworząc oprawę przedstawień teatralnych wystawianych przez młodzież i dzieci. Jestem także autorem okładki płyty Kołysanek Niedzisiejszych i staram się jak mogę wykorzystywać wszystkie swoje zdolności i talenty, także te plastyczne, w pracy z dziećmi i młodzieżą. Prowadzę sesje indywidualne oraz tematyczne warsztaty dla młodych aktorów, wokalistów i wielu małych pasjonatów.

Jako pierwsza osoba w Polsce, proponuję usługę coachingu całkowicie nakierowanego na dzieci i młodzież, odchodząc od oferowania tej usługi niejako przy okazji pracy z dorosłymi.

Coaching dziecięcy jest swoistym fenomenem – dynamiczny rozwój tej dziedziny pozwala pomagać setkom tysięcy dzieci na całym świecie! Moją prywatną misją jest, aby więcej psychologów, coachów, nauczycieli i opiekunów zarazić pasją wzmacniania dzieci w ich rozwoju!

Marzę, aby drużyna Grow Strong rosła w siłę! Cel, jaki temu przyświeca jest większy niż my sami.

Aneta Majewska

Pasjonatka gry na ukulele oraz balansowania na taśmie slackline. Kocham wodę i wieloryby.

Prywatnie mama Leona, który jest największym wyzwaniem w karierze zwanej rodzicielstwem 🙂

„Jeśli umiecie diagnozować radość dziecka i jej natężenie, musicie dostrzec, że najwyższą jest radość pokonanej trudności, osiągniętego celu, odkrytej tajemnicy. Radość tryumfu i szczęście samodzielności, opanowania, władania.”

Janusz Korczak